Tarptautinių jaunimo apdovanojimų programa „The Duke of Edinburgh‘s International Award“

            Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija nuo 2014 metų rugsėjo įgyvendina tarptautinių jaunimo apdovanojimų programą „The Duke of Edinburgh‘s International Award“. (DofE).

            „The Duke of Edinburgh’s International Award“ (DofE).  yra pasaulyje pirmaujanti jaunimo apdovanojimų programa, kurioje dalyvaudamas ir tu gali patirti daugybę nuotykių, susirasti draugų, atrasti savo užslėptus talentus, geriau pažinti save. DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu.

Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje įgyvendindami šią programą, skatiname jaunuolius išsikelti asmeninio tobulėjimo tikslus ir jų sistemingai siekti, auginti pasitikėjimą savimi, užsiimti savanoriška veikla. Savanoriška veikla skatinamas asmeninis tobulėjimas, empatija padeda jauniems žmonėms geriau suvokti savo vietą visuomenėje bei atrasti platesnes socialinės-pilietinės saviraiškos galimybes, savanoriams atsiveria daugiau galimybių, atrandant savo ateities kelią.

Mūsų gimnazijoje DofE programą įgyvendina vadovai – fizinio ugdymo mokytojai ekspertai Daiva Jasiulionienė ir Regimantas Viktoras Jagentavičius (žygio vadovas). DofE vadovo pagrindinis tikslas – padėti jaunuoliui įsivertinti asmeninius pokyčius,  padėti suprasti, kad svarbu lenktyniauti ne su kitais, o su pačiu savimi. O tai įmanoma tiesiog stengiantis šiandien būti geresniu, negu buvai vakar. Ir tik nuo tavęs priklauso, ar tu nori keistis, tobulėti, būti sėkmingesniu žmogumi. 

Programa pagal amžių ir sudėtingumą yra skirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu.

Baigęs dalyvauti programoje būsi apdovanotas tarptautiniu sertifikatu, kurį tau iškilmingai įteiks Didžiosios Britanijos ambasadoje. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

Plačiau apie programą www.dofe.lt