Be kategorijos

Europos diena

1950 m. gegužės 9 d. tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas pasakė garsiąją kalbą ir pasiūlė pradėti Europos integraciją bei taip užtikrinti taiką ir kurti gerovę pokario Europoje. Jo pasiūlymai padėjo pamatus šiandieninei ES, todėl gegužės 9-ąją yra švenčiama Europos diena.
Mūsų gimnazijoje renginiai, skirti Europos dienai, prasidėjo gegužės 4 d. susitikimu pamoka-diskusija, ,,10 priežasčių, kodėl reikėtų mokytis vokiečių kalbos” kurios metu VDU lektorė Ilona Filipenkovaitė pristatė šios kalbos teikiamas galimybes.
Gegužės 6 d. pilietiškumo pamokose lankėsi Eurodesk Lietuva atstovė, savanorė Fausta Sragauskaitė. Gegužės 7 d. gimnazijos mokiniai savo žinias apie ES pasitikrino Europos egzamine. Šiais metais jame išskirtinis dėmesys buvo skiriamas Europos atsigavimui po pandemijos, žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai, Europos sveikatos sąjungai, piliečių galimybėms ir dalyvavimui demokratiniame gyvenime.
Gegužės 10 d. gimnazijos I klasių mokiniai dalyvavo trumpose interaktyviose veiklose, skirtose Europos Sąjungos valstybių savitumams pažinti. MEPA projekto jaunoji ambasadorė Patricija Dobrovolskytė kartu su gimnazijos mokinių tarybos narėmis Deimante ir Erika ne tik trumpai pristatė Europos Sąjungosunikalumą, bet ir mokiniams pasiūlė pasitikrinti savo žinias trumpame protmūšyje
Gegužės 11-12 d. mūsų II-III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo susitikimuose su Europos Parlamento nare Rasa Juknevičiene. Jų metu analizavo COVID-19 pandemijos melagienas, domėjosi kibernetiniu saugumu.
#MEPALietuva #Europosdiena