Be kategorijos

Informacija abiturientams apie Vilniaus universiteto 450-mečio stipendiją gabiems 12-okams iš socialiai jautrių šeimų


Lietuvoje šiandien gyvena ne viena šeima, kurioje auga gabūs ir talentingai vaikai, norintys įgyti kokybišką aukštąjį išsilavinimą. Tačiau kartais šią svajonę įgyvendinti trukdo dideli finansiniai sunkumai, su kuriais susiduria šeima. Todėl Vilniaus universitetas nusprendė prisidėti prie socialinės atskirties mažinimo Lietuvoje ir įsteigė specialią 450-mečio stipendiją, kuria siekiama padrąsinti moksleivius iš socialiai pažeidžiamų šeimų siekti aukštojo mokslo.

Praėjusių metų pavyzdys parodė, kad net 74 proc. šios stipendijų gavėjų yra iš mažesnių Lietuvos miestų ir regionų, o jų vidutinės pajamos vienam asmeniui šeimoje per mėnesį vidutiniškai siekė 160 eurų. Pasitaikė ir atvejis, kai stipendijai gauti paraišką pateikė itin aukštą stojamąjį balą turintis olimpiadų laimėtojas, kurio pajamos vienam asmeniui šeimoje tesiekė vos 40 eurų.

Šiemet stipendijos bus skiriamos 100-ui gabiausių jaunuolių iš nepasiturinčių šeimų. 200 eurų dydžio stipendija jiems bus mokama pirmuosius mokslo metus (nuo rugsėjo iki birželio). Į stipendiją gali pretenduoti stojantieji, kurių šeimos mėnesinių pajamų vidurkis per paskutinius 3 mėnesius vienam asmeniui buvo ne daugiau nei 350 eurų ir kurie nėra anksčiau įgiję bakalauro ar magistro kvalifikacinio laipsnio ir gavę VU 440-jo gimtadienio stipendiją. 

Kviečiame pasidalinti šia informacija su gabiais jaunuoliais bei jų artimaisiais iš socialiai jautrių šeimų ar specialistais, kurie gali perduoti žinią suinteresuotiems asmenims.

Visą informaciją apie stipendiją rasite čia:

1)      https://www.vu.lt/mastome-savo-galva/450-mecio-stipendija

2)      https://naujienos.vu.lt/vu-ir-toliau-sieks-gerinti-aukstojo-mokslo-prieinamuma-skirs-450-mecio-stipendijas/

Kilo klausimų? Rašykite el. p. komisija450@vu.lt arba skambinkite tel. nr.: +370 5 219 3235; +370 5 219 3239