Be kategorijos

„Language cafe“ Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje

2021-11-26 gimnazijoje vyko netradiciniai užsienio kalbų užsiėmimai „Language cafe“. „Kalbų kavinės“ tikslas – sukuriant jaukią atmosferą ne tik „prakalbinti“ mokinius, padrąsinti juos kalbėti užsienio kalba, bet ir per patyriminį ir įtraukųjį mokymąsi pažinti kitų šalių kultūrinius, kalbinius, edukacinius, istorinius, architektūrinius, gurmaniškus, etninius, meninius elementus kaip mokymo(si) objektus. Rusų kalbos užsiėmimą vedė Roman Balandiuk, VDU magistrantūros Švietimo akademijos absolventas; prancūzų kalba mokinius kalbino ir užsiėmimą vedė Leopold Chesneau, „Erasmus“ programos studentas VDU; Viktorija Zakusylo, VDU studentė, vokiečių filologijos doktorantė Ukrainoje, vedė vokiečių kalbos netradicinę pamoką; anglų kalbos užsiėmimą vedė Cristian Arnoldo Licea, Jungtinės magistro programos Sociolingvistika ir daugiakalbystė studentas.
Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto direktorė dr. Teresė Ringailienė ir gimnazijos direktorė Nijolė Šimkevičienė džiaugėsi, kad mokydami / mokydamiesi užsienio kalbų atveriame duris ne tik į skirtingų šalių kultūras, bet ir puoselėjame įvairiatautį dialogą. Taip skatinamas integracijos daugiakultūriame pasaulyje suvokimas, mokinių įsitraukimas į mokymo(si) procesą, integralumas, socialinis mobilumas siekiant mokymosi pažangos.

Nuoširdžiai dėkojame Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto direktorei dr. Teresei Ringailienei, Roman Balandiuk, 2021 m. VDU magistrantūros Švietimo akademijos absolventui; Leopold Chesneau „Erasmus“ programos studentui VDU; Cristian Arnoldo Licea, Jungtinės magistro programos Sociolingvistika ir daugiakalbystė studentui; Viktorjiai Zakusylo, VDU studentei, vokiečių filologijos doktorantei Ukrainoje.