Be kategorijos

„Tūkstantmečio vaikų akademija“

Rugpjūčio 9-13 d. Kaune vyko „Tūkstantmečio vaikų akademijos“ stovykla „Įdomieji menai ir politikos mokslai“, kurioje dalyvavo ir Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnaziją atstovavo Ie kl. mokiniai – Milda Jurgelytė ir Gustas Dubosas.

Stovyklos įspūdžiais dalinasi Milda Jurgelytė:
,,Kiekvieną dieną susitikdavome su žinomais žmonėmis: politologu Linu Kojala, mokytoju Ričardu Jankausku, politiku, diplomatu Linu Linkevičiumi, istoriku, mokytoju Dr. Mindaugu Nefu, kūrybininke Dovile Filmanavičiūte, žurnalistais Ryčiu Zemkausku ir Dovydu Pancerovu, “Swedbank” ekonomiste Greta Ilekyte, muzikos kūrėja ir atlikėja Raminta Naujanyte – Bjelle, muzikos prodiuseriu Jonu Nainiu ir dainininku Vidu Bareikiu.
Dirbdami grupėse, turėjome puikią progą susirasti naujų draugų, atrasti bendrų ir skirtingų pomėgių. Kūrėme grupės pavadinimą, talismaną, prisistatymo filmuką, nuotraukas su juokinga veido išraiška ir kt. Sprendėme galvosūkius, pateikėme lektoriams klausimus, diskutavome.
Sužinojome daug naujų dalykų neįprastoje aplinkoje, negu esame pripratę mokintis.
Linas Kojala kalbėjo apie JAV užsienio politikos vaidmenį pasaulyje, JAV ir Kinijos santykių reikšmę ir su kokiais iššūkiais susiduria Europos Sąjunga. Jonas Nainys išradingai pravesdavo trumpas muzikines pertraukas, kurių metu žaisdavome kvizą ir galėdavome pasikrauti energijos kitoms paskaitoms. Dr. Mindaugas Nefas papasakojo apie paslaptingąjį „Manhatano projektą“ ir Japonijos numestas atomines bombas „Mažylį” ir „Dručkį”. Raminta Naujanytė – Bjelle paaiškino, kaip kuriama muzika, kurią bandėme improvizuoti kartu su ja. Mokytojas Ričardas Jankauskas jautriai kalbėjo apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Vidas Bareikis papasakojo, kaip įveikti scenos baimę. Rytis Zemkauskas artimiau supažindino su poezija ir padėjo suprasti, kad poezija – geriausias būdas kalbėti tiesą. Dovilė Filmanavičiūtė papasakojo, kokios yra kūrybiškumo technikos, Greta Ilekytė – kaip teisingai pasirinkti ateities profesijas. Linas Linkevičius kalbėjo apie diplomato darbą ir politikos užkulisius. Su Dovydu Pancerovu aptarėme šiuolaikinę žurnalistiką ir žurnalistinio darbo ypatumus.
Sesijos metu turėjau progą individualiai pabendrauti su minėtais žmonėmis. Smagu, jog pavyko gauti gimnazijai linkėjimus! Džiaugiuosi stovykloje praleistomis dienomis, kurių metu sužinojau ne tik daug naujų dalykų, bet ir patyriau nepamirštamų gerų emocijų!“