Be kategorijos

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip öko?“ Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje

2020 m. Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip öko?“ pagrindiniai akcentai yra tvarumas, ekologiškumas ir kūrybingumas (plačiau apie iniciatyvą skaitykite https://www.goethe.de/prj/vok/lt/med.html). Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje spalio 19-25 d. vyko integruotos netradicinės vokiečių kalbos, lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos, muzikos, technologijų, geografijos, istorijos, informacinių technologijų pamokos, skirtos vokiečių kalbai ir aktualioms aplinkosaugos temoms.

Mokiniai sužinojo kaip gyventi tvariai ir ekologiškai, kaip tvarumą padaryti savo gyvenimo būdu, ką daryti ar ko nedaryti, kad prisidėtume prie „žalesnės“ kasdienybės. Dalyvaudami e-viktorinose ir e-žaidimuose pagilino žinias apie aplinkosaugą, skaičiavo CO2, tikrinosi savo ekotipą.

Netradicinėje Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto organizuotoje nuotolinėje vokiečių kalbos pamokoje „penktadienį už ateitį“, pasitelkiant šiuolaikinio pasakojimo žanrą, aktualizuotos tvarumo idėjos, mokiniai kartu su VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekane doc. dr. Rūta Eidukevičiene ieškojo atsakymų į klausimus – kokio herojaus reikia, kad savo pavyzdžiu uždegtų jaunus žmones ir įkvėptų rūpintis mus supančia aplinka? Kokios istorijos ir siužetai geriausiai įsimena? Kokios vietos, daiktai ir vaizdai pagauna žvilgsnį ir žadina vaizduotę?..

Gimnazistai aktyviai dalyvavo VDU HMF Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedros inicijuotame Lietuvos mokyklų 6–12 klasių moksleivių konkurse „Tvarus gyvenimas – apsidairyk 360°“. Mokiniai fiksavo tvaraus gyvenimo būdo pavyzdžius, rengė pristatymus ekologijos ir tvarumo temomis vokiečių ir lietuvių kalbomis. https://hmf.vdu.lt/…/vokieciu-kalbos-dienos-o-kaip-oko…/. Specialų konkurso organizatorių prizą laimėjo Radvilas Rumšas, Aidas Zenkovas ir Ula Jonaitytė, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos 10 klasės mokiniai („Man soll nur ausschalten…“). Sveikiname II d klasę.

Dėkojame už iniciatyvas Birutei Pukelienei, vokiečių kabos mokytojai ekspertei; Alexander Woelffling, vokiečių kalbos mokytojui; Vilmai Grigienei, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei; Aušrai Rajaskaitei, istorijos mokytojai metodininkei; Snieguolei Revuckaitei, chemijos vyresniajai mokytojai; Reginai Šadauskienei, technologijų mokytojai metodininkei; Editai Snarskaitei, muzikos mokytojai metodininkei; Rasai Paškevičienei, geografijos mokytojai metodininkei; Giedriui Vaitekėnui, informacinių technologijų vyresniajam mokytojui; Loretai Klimavičienei, dailės mokytojai metodininkei.

Dėkojame Jonui Kuzminui, filmų kūrimo mokytojui, už įamžintas akimirkas.