Be kategorijos

Kauno Stepono dariaus ir Stasio Girėno gimnazija kaip ir kiekvienais metais dalyvauja Sausio 13 – osios minėjimo visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija”

Brangi gimnazijos bendruomene,

Kauno Stepono dariaus ir Stasio Girėno gimnazija kaip ir kiekvienais metais dalyvauja Sausio 13 – osios minėjimo visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija”. Ši iniciatyva Lietuvoje organizuojama jau keturioliktą kartą.

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedami Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą – apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.

Šios iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę, tad kviečiame uždegti žvakes savo namų languose sausio 13 dieną. Šios iniciatyvos laikas yra nuo 8.00 val. iki 8.10 val. ryte.

Gimnazijos mokinių taryba ir istorijos mokytojai kviečia mokyklos bendruomenę prisijungti prie šios iniciatyvos ir savo uždegtas žvakes įamžinti, o nuotraukas atsiųsti šiais adresais:patricija.dobrovolskyte@dgg.lt arba ausra.rajaskaite@dgg.lt. Iš gautų nuotraukų bus sudarytas koliažas, kurį galėsite išvysti mūsų gimnazijos svetainėje, facebook puslapyje bei mokinių tarybos instagram paskyroje @kasvykstagirene. Gimnazijos mokinių taryba ir istorijos mokytojai.